PVP pomoc, adopce

Hledáme nové milující páníčky pro Kena


Ken už má svého nového páníčka. 
 Hledáme nové milující majitele pro pětiletého psa, plemene Portugalský vodní pes, jménem Ken (v PP uvedeno jméno Cannes). Narodil se dne 2. 6. 2018. Má černou barvu s bílými znaky, srst vlnitá (wavy), výška cca 57 cm, váha 24 kg.

Pes nebyl vhodný do chovu (nestandardní barva , nepovolené množství a umístění bílých znaků). Je kastrovaný.

Jde o zdravého, silného, pravidelně očkovaného psa s dobrou fyzickou kondicí. Pravidelnou péči o srst, uši, drápky zvládá hezky; u veterináře se chová v pohodě a spolupracuje. V současné době je ostříhán na krátko.

U rodičů byly provedeny základní testy nutné k jejich uchovnění.

Keník je krmen BARFem s dalšími vhodnými přílohami k syrovému masu, se zeleninou, s bylinkami … pravidelně odčervujeme a proti vnějším parazitům používáme nechemické osvědčené prostředky.

Ken je velice hbitý, energický kluk s velkou chutí do společných her i do práce, velice rád aportuje. Plavat s ním nechodíme, na vodu není zvyklý, má z ní respekt. Je čistotný, vnímavý, poslušný (umí základní povely), nechce být izolován mimo svou rodinu. Dokáže však počkat bez problémů na návrat páníčka domů s tím, že poté je nutné se mu věnovat, aby se fyzicky vybil "vylítal" a trávil dostatek času se svým člověkem. Prostor svého domova hlídá.

Vztah Kena k malým dětem jsme neměli možnost vyzkoušet, měl by být v pohodě, ovšem vzhledem k jeho velikosti a živosti by bylo jistě potřeba dávat pozor, ostatně jako u jiných psů.

Na vodítku má tendenci táhnout. Na pamlsky však reaguje dobře a jde pak u nohy. V začátcích byl na procházkách  rozčilený z aut, motocyklů, psů… postupně se při pravidelných procházkách naučil si aut nevšímat. Vypadá to, že prožíval první rok života jen za plotem pozemku a nebyl zvyklý na ruchy města a hluk motorů… motorky však nemá vzhledem k jejich hlučnosti stále rád a vyštěkává je i za plotem, takže zatím  není možné mít ho na volno v rušných místech. V přírodě se projevuje jeho lovecký pud, proto by také mohl utéct za běžící zvěří apod.. Nemá rád kočky, honí je – také toto chování si přinesl s sebou.

S ostatními psy se snáší,  na vodítku si hlídá páníčka, takže nelze vyloučit, že bude na některého psa hůře reagovat. Vzhledem k naší zkušenosti ve smečce bude nejvhodnější, když bude v domácnosti sám nebo s fenou ( s naší portugalkou mají bezproblémový vztah)

Ken přišel k nám do rodiny jako roční teenager. Hned hezky zapadl do lidské i naší psí smečky, se stejně starým psím kamarádem se v prvních dvou letech kočkovali, hráli si. Nedávno jsme se přestěhovali, což všichni psi zvládli perfektně; i v novém bydlišti společně běhali po zahradě, aportovali, spali v těsné blízkosti nebo např. jezdili ve vyhrazeném prostoru auta společně.

V průběhu posledního roku se kluci několikrát chytli ( pes jiného plemene) s tím, že jsme museli do rvačky zasáhnout, po uklidnění byli zase puštěni k sobě a několik měsíců byl klid. Letos na jaře oba dosáhli věku 5 let a bohužel se poprali na vážno (s poraněním) a od té doby je musíme držet odděleně, což pro ně - ani pro ostatní členy rodiny - není příjemné a oba psi špatně snáší nesvobodu v pohybu po domě i na zahradě, kde jsou pravidelně střídáni. I přes naši snahu situaci řešit i s odborníky a trenéry psů, nedošlo ke zlepšení. Tento režim by byl v zimních měsících více méně jen uvnitř domu ještě náročnější a vážně se obáváme situace, kdy by mohlo nedopatřením dojít k jejich nechtěnému setkání.

 Z výše uvedeného důvodu jsme se po dlouhém zvažování rozhodli najít Keníkovi nový domov s tím, že ho svěříme jedině někomu, kdo má zkušenosti s chovem psů, ideálně tohoto plemene; někomu, kdo bude znát jeho potřeby a současně mu bude moci poskytnout vhodné podmínky pro život (přístup do domu, zahrada k pohybu, společná práce, společnost rodiny, všestranná péče). Druhý pes není z mnoha důvodů vhodný k adopci. Hledáme tedy pro Kena aktivního, určitě fyzicky zdatného pána/paničku, který ho povede důsledně, ale mírně a s láskou.


Veškeré informace na emailu: petra.patak@seznam.cz